Pavasario kalbos šventė - Šalies lietuvių kalbos olimpiada - įvyko!

 Kovo 29-30 dienomis mūsų gimnazijoje vyko Šalies tautinių mažumų mokyklų 9-10 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiada. Šį renginį geriausiai apibūdina pasirinkti Just. Marcinkevičiaus žodžiai: ,,Mylėti kalbą – tai mylėti žmogų“. Tą liudijo ir olimpiados svečių pasakytos mintys. Kovo 11 akto signataras advokatas Česlav Okinčic teigė, kad mokėti keturias kalbas – tai  tarsi nugyventi keturis gyvenimus. O dalyvauti olimpiadoje labai svarbu, nes taip kurstoma olimpinė ugnis, mūsų solidarumas. Kad visi dalyvaujantys olimpiadoje yra nugalėtojai, sakė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vyriausioji specialistė Elona Bagdanavičienė. O dalyvavimas olimpiadoje – geriausias įrodymas, kokia svarbi kiekvieno žmogaus gyvenime yra kalba. Kaip svarbu skaityti, puoselėti kalbos įgūdžius ir žmogiškuosius ryšius sakė Tautinių mažumų departamento prie vyriausybės vadovė Vida Montvydaitė. Tad neatsitiktinai nugalėtojams departamentas dovanų atvežė sėdmaišius, kad skaityti būtų smagu.

Pas mus svečiavosi LR Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio patarėja Karolina Samsonova. Auginti sparnus jaunąją kartą kvietė Seimo nario Andriaus Kubiliaus patarėja Paulė Kuzmelienė. Pagarba kalbai  bei savo sėkmės istorija pasidalino Švietimo, mokslo  ir sporto ministerijos ministro patarėja Jolanta Urbanovič.

Džiaugiamės ir sveikiname I vietos olimpiados laimėtoją Jolantą Kočerginaitę iš Trakų gimnazijos (mokytoja Danguolė Vasiliauskienė). Jai atiteko VYTURIO leidyklos įsteigtas 100 eurų prizas ir kitos vertingos rėmėjų dovanos.

Olimpiados organizatoriai
Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija

  OLIMPIADOS RĖMĖJAI:

 

LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis

Seimo Narys Andrius Kubilius

Vilniaus miesto savivaldybė

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

 

Advokatas Česlav Okinčic

 

Leidykla „Vyturys“Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija