7a klasės išvyka į Lenkija

Kentšynas – Rynas – Gižyckas – Zoo safari ( Okrągłe Wydminy)


Anksti ryte išvykome į Lenkiją. Pirmasis sustojimas šalia Kentšyno „Vilko guolis“ - Hitlerio bunkeris įtvirtintas tuometiniuose Rytprūsiuose. Iš kurio Antrojo pasaulinio karo metais Hitleris vadovavo Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms.

 Toliau mūsų kelias vedė į Ryną. Tai nedidelis, jaukus miestelis įsikūręs tarp Olovo ir Ryno ežerų, pastarasis jungiasi su Mozūrų didžiųjų ežerų vandens keliais. Lankėmes virš miesto iškilusioje XIV a. kryžiuočių ordino Ryno pilyje. Šioje pilyje LDK Vytautas rado prieglobstį.  

Kita stotelė šiaurinėje Niegociko ežero pakrantėje įsikūręs Gižyckas. Miestą kerta Łuczyński kanalas (tap pat žinosmas kaip Gižycki kanalas), jungiantis Niegocin ir Kisajano (Mamry) ežerus.

Matėme Gižycko pasukamą tiltą kuris yra unikalus technikos paminklas, jis buvo pastatytas XIX a. pabaigoje siekiant palengvinti miesto ryšį su Bojeno tvirtove.

Lietuvai Gižyckas dar svarbus, nes netoli jo buvo nužudytas vyskupas Brunonas, atvykęs čia krykštyti pagonių, vėliau paskelbtas šventuoju. Aplankėme Vyskupo atminimui netoli pilies stovintį Šv. Brunono kryžių.

1,5 val. smagiai plaukėme laivu po didžiulį Kisjano ežerą, grožėjomės gamta ir nuostabiu oru. Paskutinė kelionės stotelė buvo zoo –safari. Po 100 h plotą visus smagiai pavežiojo prie traktoriaus prikabintu vežimu. Galėjome paglostyti ir avižomis pašerti laisvėje gyvenančius gyvūnus.