Ginkluotės kaita ir raida ne tik atskleidžia žmogaus nuolatinį žengimą į priekį ir tobulėjimą, bet ir pasakoja apie atitinkamo laikotarpio gyvenimo iššūkius.
Birželio 14 d. buvo organizuota edukacinė ekskursija 8D ir IB klasėms į Vilniaus Nacionalinio muziejaus gynybinės sienos bastėją!
Edukacijos metu mokiniai sužinojo, kas buvo svarbiausia žmogaus gyvenime akmens, bronzos ir geležies amžiais ir koks buvo žmonių gyvenimas Lietuvoje prieš tūkstančius metų.
Keliaudami po archeologinius laikotarpius ir mokydamiesi orientuotis istoriniais laikotarpiais, sužinojome, kada atsirado baltai, kada jie atsiskyrė ir kokios buvo baltų gentys, kokie buvo svarbiausi kasdieninio darbo įrankiai ir ginklai. Sužinojome, kodėl baltų gentis galima vadinti karingomis.
Mokiniai aplankėme vieną iš nedaugelio išlikusių miesto gynybinės sienos elementų ir apžiūrėjo XV–XIX amžių ginklų parodą: artilerijas, pabūklas, šarvus ir ginklus! Smagiai praleido laiką rekonstruotos tvirtovės esančioje apžvalgos aikštelėje ir grožėjomės nuostabiu miesto vaizdu!
Gavome daug įdomios, naudingos informacijos ir smagiai praleidome laiką su klasių auklėtojomis Mirena Narkun ir Oxana Lukashyavichene.