Lapkričio 15 d. dieną Katedros aikštėje vyko 5b klasėje integruota istorijos ir inžinerijos pamoka „Vilnius Gedimino laikais ir tvirtovių bei pilių statybų inžineriniai sprendimai“.
Pamokos pradžioje mokiniams buvo iškeltas klausimas „Ar reikalinga inžinerija istorijai, o istorija – inžinerijai?“. Pamokos metu istorijos mokytoja M. Narkun išaiškino mokiniams, kad pirmasis vietovės paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose yra laikomas tos vietovės įkūrimo data, taigi miesto amžius priklauso nuo to, kada jo vardą kažkas paminėjo raštuose. O apie Vilnių pasaulis pirmą kartą išgirdo 1323 m. sausio 25-ąją, kuomet didysis kunigaikštis Gediminas pirmą kartą paminėjo Vilniaus vardą savo laiške. Šiais metais mūsų miestas švenčia savo 700-ąjį gimtadienį. Mokytoja pabrėžė Gedimino laiškų reikšmę valstybei taip pat su mokiniais prisiminė legendas apie Vilniaus įkūrimą.
Inžinerijos mokytoja L. Šukelovič pasakojo mokiniams, kokia senovėje buvo pilių ir tvirtovių paskirtis, kaip buvo parenkamos statybų vietos, kas statė pilis. Mokytoja pabrėžė, kodėl buvo reikalingi kvalifikuoti inžinieriai ir darbininkai. Mokiniai sužinojo, kokios medžiagos buvo naudojamos statyboms, kiek laiko užtruko viduramžių pilies statyba. Mokiniai lygino viduramžių ir dabartinių laikų statybos principus, naudojamas medžiagas ir technines priemones.
Pamokos metu mokiniai įsitikino, kad istorijos ir inžinerijos integracija yra ne tik įdomi, bet ir reikalinga.
















