ProSTEAM projekto partnerių susitikimas Vilniuje


Gegužės 20-22 dienomis turėjome garbę gimnazijoje priimti tarptautinio projekto “PROmoting STEAM in primary school: partnership for disseminating good practices – ProSTEAM” partnerius. Iš viso šiame projekte dalyvauja devyni partneriai, įskaitant keturis universitetus, politechnikos institutą ir 4 mokyklas iš keturių šalių (Italijos, Lietuvos, Portugalijos ir Serbijos). STEAM švietimo ekspertai (aukštųjų mokyklų mokytojai ir mokslininkai) bendradarbiauja su pradinių klasių mokytojais rengiant mokslinę medžiagą pagal pradinių mokyklų programas. Kadangi tai yra ilgalaikis projektas, partneriai jau ankščiau turėjo galimybę dalintis patirtimi Pizoje, Tomare ir Lisabonoje. Tai jau yra ketvirtasis projekto partnerių susitikimas.

Visas tris dienas partneriai kruopščiai dirbo siekiant realizuoti projekto tikslus ir uždavinius:

  • sukurti 10 mokomųjų rinkinių integruojančių STEAM dalykus 1 ir 2 klasėms (nuo 6 iki 8 metų), 3 ir 4 klasėms (nuo 8 iki 10 metų)
  • didinti pasiekimų lygį ir susidomėjimą STEAM dalykais pradinėje mokykloje

       Pirma diena buvo skirta ataskaitoms apie iki šiol nuveiktą darbą ir jo analizei. Kiekvienas partneris pristatė ataskaitas apie tai, kaip sekėsi išbandyti jau sukurtus edukaciunius paketus su 20 mokytojų kiekvienoje šalyje. Ne vien intelektualinės diskusijos, bet ir praktinės veiklos buvo svarbios šiame susitikime. Antra ir trečia dienos buvo skirtos sekančios veiklos planavimui t.y. Mokytojo Knygos ir Vadovėlio mokiniams kūrimui. Partneriai dirbo grupėse kūrdami galimus šių mokomųjų medžiagų pavyzdžius ir turėjo apsispręsti dėl galūtinių jų variantų, kurių plėtojimas ir bus tolesnė partnerių veikla.

      Dalyvavimas šiame projekte atnešė didžiulę naudą keliant mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytojų kvalifikaciją, kadangi mokytojai turėjo galimybę išbandyti su savo mokiniais tarptautiniu lygiu sukurtus edukacinius paketus. Partneriai keitėsi patirtimi su kitais mokytojais iš įvairių šalių ir išmok0 naujų mokymo metodų. Šiuo projektu siekiama ne tik gerinti pradinių mokyklų ugdymo kokybę, bet ir skatinti tarptautinį bendradarbiavimą bei keitimąsi gerąja patirtimi STEAM ugdymo srityje. Didžiuojamės galėdami būti šio projekto dalimi ir tikimės būsimų rezultatų bei teigiamo poveikio pradiniam ugdymui.

Anglų kalbos vyr. mokytoja Katažina Zapasnik