Inžinerinio ugdymo programos ypatumai
Inžinerinio ugdymo programa skirtingiems ugdymo etapams skirta sistemingai ir nuosekliai ugdyti mokinių inžinerinius gebėjimus ir kompetencijas, orientuojantis į mokinių asmeninius polinkius ir galimybes. Ši programa taikoma priešmokykliniame, pradiniame, pagrindiniame ir viduriniame ugdyme.
Priešmokyklinis ugdymas:
Priešmokyklinėje grupėje vaikai pradedami supažindinti su inžinerinio ugdymo pradmenimis per stebėjimus, kūrybines užduotis ir eksperimentus. Jie skatinami pažinti aplinkos objektus ir jų sąveikas, lavinti rankų motoriką per įvairias kūrybines veiklas ir eksperimentus.
Pradinis ugdymas (1–4 klasės):
Pradinėse klasėse vaikai mokomi atpažinti ir tyrinėti paprastus inžinerinius procesus bei produktus. Programoje akcentuojama kūrybinė veikla, modeliavimas, eksperimentavimas ir praktinių užduočių atlikimas. Mokiniai mokosi spręsti paprastas technines problemas ir ugdosi gebėjimus, būtinus inžineriniams tyrinėjimams.
Pagrindinis ugdymas (5–10 klasės):
Šiame etape mokiniai giliau analizuoja inžinerinius procesus, tyrinėja aplinką, kelia hipotezes ir atlieka tyrimus. Mokiniai įgyja daugiau teorinių žinių apie inžineriją, gamtinius procesus, susipažįsta su įvairių medžiagų savybėmis ir jų naudojimo galimybėmis. Taip pat akcentuojama projektinė veikla, mokinių kūrybinių ir inžinerinių sprendimų realizavimas.
Vidurinis ugdymas (I–IV gimnazijos klasės):
Viduriniame ugdyme mokiniai stiprina inžinerines kompetencijas, atliekant sudėtingus projektus ir tyrimus, mokosi kurti bei komercializuoti inžinerinius produktus. Ugdymas apima giluminį įvairių inžinerijos sričių pažinimą, įskaitant mechanikos, energijos, bioinžinerijos, informatikos ir dizaino inžineriją. Vidurinės mokyklos mokiniai taip pat skatinami atlikti praktikas įmonėse ar laboratorijose.
Inžinerinio ugdymo programa turi stipriųjų pusių, kurios užtikrina efektyvų mokinių inžinerinių kompetencijų ugdymą ir jų pasirengimą modernioms profesijoms. Šios stiprybės apima šiuos aspektus:
Pirma pamoka
Antra pamoka
Trečia pamoka
Ketvirta pamoka
Penkta pamoka
Šešta pamoka
Septinta pamoka
Aštunta pamoka