Inžinerinis ugdymas

Inžinerinio ugdymo programos ypatumai

Inžinerinio ugdymo programa skirtingiems ugdymo etapams skirta sistemingai ir nuosekliai ugdyti mokinių inžinerinius gebėjimus ir kompetencijas, orientuojantis į mokinių asmeninius polinkius ir galimybes. Ši programa taikoma priešmokykliniame, pradiniame, pagrindiniame ir viduriniame ugdyme.

 

Priešmokyklinis ugdymas:

Priešmokyklinėje grupėje vaikai pradedami supažindinti su inžinerinio ugdymo pradmenimis per stebėjimus, kūrybines užduotis ir eksperimentus. Jie skatinami pažinti aplinkos objektus ir jų sąveikas, lavinti rankų motoriką per įvairias kūrybines veiklas ir eksperimentus.

 

Pradinis ugdymas (1–4 klasės):

Pradinėse klasėse vaikai mokomi atpažinti ir tyrinėti paprastus inžinerinius procesus bei produktus. Programoje akcentuojama kūrybinė veikla, modeliavimas, eksperimentavimas ir praktinių užduočių atlikimas. Mokiniai mokosi spręsti paprastas technines problemas ir ugdosi gebėjimus, būtinus inžineriniams tyrinėjimams.

 

Pagrindinis ugdymas (5–10 klasės):

Šiame etape mokiniai giliau analizuoja inžinerinius procesus, tyrinėja aplinką, kelia hipotezes ir atlieka tyrimus. Mokiniai įgyja daugiau teorinių žinių apie inžineriją, gamtinius procesus, susipažįsta su įvairių medžiagų savybėmis ir jų naudojimo galimybėmis. Taip pat akcentuojama projektinė veikla, mokinių kūrybinių ir inžinerinių sprendimų realizavimas.

 

Vidurinis ugdymas (I–IV gimnazijos klasės):

Viduriniame ugdyme mokiniai stiprina inžinerines kompetencijas, atliekant sudėtingus projektus ir tyrimus, mokosi kurti bei komercializuoti inžinerinius produktus. Ugdymas apima giluminį įvairių inžinerijos sričių pažinimą, įskaitant mechanikos, energijos, bioinžinerijos, informatikos ir dizaino inžineriją. Vidurinės mokyklos mokiniai taip pat skatinami atlikti praktikas įmonėse ar laboratorijose.

 

Inžinerinio ugdymo programa turi stipriųjų pusių, kurios užtikrina efektyvų mokinių inžinerinių kompetencijų ugdymą ir jų pasirengimą modernioms profesijoms. Šios stiprybės apima šiuos aspektus:

  • Tarpdalykinė integracija: Programa integruoja kelias disciplinas, tokias kaip matematika, gamtos mokslai, technologijos, menai ir kūrybiniai gebėjimai. 
  • Kūrybiškumo ir inovatyvumo skatinimas: Programa skatina mokinius plėtoti kūrybinį mąstymą ir išradingumą, kuris yra būtinas sprendžiant šiuolaikines technologines problemas. Ugdomas mokinių gebėjimas kurti naujas idėjas ir inžinerinius produktus, pritaikytus šiuolaikinėms aplinkos, technologijų ir socialinėms reikmėms.
  • Praktinė veikla ir projektinė metodika: Programa akcentuoja mokymąsi per veiklą – mokiniai dalyvauja praktiniuose projektuose, kurie apima tyrimus, eksperimentus ir kūrybinių produktų kūrimą. Ši metodika ne tik sustiprina teorines žinias, bet ir ugdo praktinius įgūdžius, kurie naudingi realiose profesinėse situacijose.
  • Individualizuotas ir diferencijuotas ugdymas: Ugdymo turinys yra pritaikomas atsižvelgiant į mokinių individualius gebėjimus, polinkius ir mokymosi tempą. Tai užtikrina, kad kiekvienas mokinys gali maksimaliai realizuoti savo potencialą inžinerijos srityje, nepaisant pradinio pasirengimo lygio.
  • Inžinerinių kompetencijų ugdymas nuo ankstyvo amžiaus: Programa pradedama įgyvendinti jau pradiniame ugdyme, todėl mokiniai anksti susipažįsta su inžinerijos pagrindais, ugdydami kritinį mąstymą ir praktinius įgūdžius. Tai suteikia jiems tvirtą pamatą tolimesniam mokymuisi ir karjeros planavimui inžinerijos srityse.

Pirma pamoka

8.00-8.45

Antra pamoka

8.55-9.40

Trečia pamoka

9.50-10.35

Ketvirta pamoka

10.55-11.40

Penkta pamoka

12.00-12.45

Šešta pamoka

13.05-13.50

Septinta pamoka

14.00-14.45

Aštunta pamoka

14.55-15.40